تبلیغات
دهکده والیبال - ضایعه جانگدازه شهادت مهندس داریوش رضایی نژاد رو به همه ی ملت ایران تسلیت عرض می کنم
والیبال،تیم ملی والیبال ،عکس های والیبال،آموزش والیبال،اخبار والیبال،والیبال بانوان
داغ کن - کلوب دات کام
تاریخ : سه شنبه 4 مرداد 1390
نویسنده : sohrab sohrabi

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

 

جزئیات ترور
شاهدان عینی به عصر ایران گفتند كه این دانشمند هسته ای به همراه همسر و دختر خردسالش، مقابل در خانه شان و در درون خودروی سواری خود مورد هدف تروریست ها قرار گرفت.

یكی از همسایه ها به خبرنگار ما گفت: تروریست ها دو موتور سوار بودند كه كلاه كاسكت داشتند و صورتشان دیده نمی شد.


یك خانم میانسال نیز درباره ماجرا گفت: بلافاصله بعد از شنیدن صدای چند شلیك ، به كوچه آمدم و پیكر غرقه به خون او را دیدم كه در آغوش همسرش بود و همسرش نیز كه در این حادثه آسیب دیده بود ، جیغ می كشید و فریاد می زد: تو را به خدا كمك كنید!
صحنه رقت انگیز دیگر نیز گریه های دختر خردسال این دانشمند هسته ای بود كه شوكه شده بود و مدام گریه می كرد كه فوراً او را بغل كردم و به خانه بردم و به او آب دادم و بلافاصله با اورژانس تماس گرفتم.


پوكه های باقی مانده در محل نشان می دهد كه در این ترور 5 گلوله شلیك شد كه یك گلوله به گردن این دانشمند و گلوله دیگر به دست وی اصابت كرده است.


همچنین یك گلوله به در خانه اصابت كرده است.ضاربان بعد از ترور از محل متواری شدند. این عده همچنین  گفتند كه نیم ساعت طول كشید تا اورژانس به محل حادثه برسد.


گفتنی است این حادثه در خیابان بنی‌هاشم خیابان خادم رضائیان رخ داده است .

پیرو ترور دكترشهریاری، در آذر ماه گذشته یك : استفاده از سیستم های یكپارچه كنترل شهری، به ویژه دوربینهای مداربسته ترافیكی، شهرداری، امنیتی و تجاری را از ابزارهای كارآمد شناسایی شبكه‌های ترور عنوان كرده و افزود: اگر نه به شكل پراكنده و از هم گسیخته كنونی، بلكه به شكل متمركز و آنی از این سیستم تصویربرداری استفاده شود، می توان در شناسایی این شبكه ها تسریع كرد و امروزه اكثر سرویسهای امنیتی دنیا از شبكه های تصویربرداری مدار بسته استفاده زیادی می كنند.

این كارشناس در ادامه شیوه عملكرد موساد در ایران را اجاره بزهكاران توصیف كرده و افزود:نباید به صورت سنتی و براساس فیلمهای سینمایی تصور كنیم عوامل ترور حتما باید از خارج و با گریم وارد كشور شوند. بلكه در شرایط فعلی و رشد جرائم سازمان یافته در سالهای اخیر، معمولا سرویس های اطلاعاتی ترجیح می دهند به جای استفاده از نیروهای خود در عملیات، از بزهكاران و جنایاتكاران حرفه ای كه در باندهای قاچاق مواد مخدر و سرقتهای مسلحانه فعال هستند، استفاده كنند و با پرداخت مبالغی بین دهها تا صدها هزار دلار و هدایت اطلاعاتی فرد، عملیات ترور را انجام می دهند و در سالهای اخیر نیز این شیوه به كرات توسط موساد به كار گرفته شده و بودجه هنگفتی جهت جذب منابع اطلاعاتی و انجام عملیات در ایران هزینه شده است.

وی افزود:ظاهرا همانگونه كه فرمانده ناجا اظهار كرده بود، سیستم انتظامی و امنیتی كشور به دلیل تمركز بر حوادث پس از انتخابات فراغت كافی برای حل سایر مسایل را نداشته و به همین دلیل با گذشت نزدیك به یك سال از ترور دكتر علیمحمدی، نه تنها عوامل آن حادثه شناسایی نمی شوند، بلكه دو ترور مشابه دیگر نیز رخ می دهد.

این كارشناس در خاتمه گفت:شرایط فعلی شبیه شرایط امنیتی كشور در اواخر دهه هفتاد است كه به دلیل غفلت از گروهك تروریستی مجاهدین خلق، این سازمان در كشور فعال شد و تازمانی كه اقدام به شلیك خمپاره به مجمع تشخیص مصلحت نظام و وزارت اطلاعات نكرد، اراده جدی برای برخورد با آن در سیستم امنیتی كشور به وجود نیامد. البته یك تفاوت مهم میان موساد و منافقین وجود دارد و آن قدرت پردازش و طراحی فوق العاده قویتر موساد است. پس اگر به سرعت نسبت به این موضوع تدبیری اندیشیده نشود، چه بسا باید منتظر فاجعه‌ای بزرگتر از انفجارات سال 1377 تهران باشیم.
برچسب‌ها: شهید داریوش رضایی نژاد , شهادت دانشمند انرژی اتمی , داریوش رضایی نژاد ,
آخرین مطالب