والیبال،تیم ملی والیبال ،عکس های والیبال،آموزش والیبال،اخبار والیبال،والیبال بانوان
داغ کن - کلوب دات کام
تاریخ : شنبه 18 شهریور 1391
نویسنده : sohrab sohrabi

یک قدم تا برآورده شدن یک آرزو.آرزویی که از سال 1990 بر دل میلیون ها ایرانی مانده است....

یک قدم تا برآورده شدن یک آرزو.آرزویی که از سال 1990 بر دل میلیون ها ایرانی مانده است.

به گزارش دنیای صنعت ،تیم ملی والیبال ایران علیرغم شایستگی ها زیاد تا به حال نتوانسته حضور در این رقابت ها را لمس کند.چیزی نمانده و فقط یک ست؛فقط یک ست را ببریم همه چیز حل است.لیگ جهانی از همین حالا دارد به ایران لبخند می زند.ژاپن دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد و با شرایطی که در بازی رفت پیش آمده باید معجزه ای رخ بدهد تا آنها بتوانند ایران را پشت سر بگذارند.دقیقا همان اتفاقاتی که در بازی با مصر افتاد یک بار دیگر تکرار شده است و اگر شاگردان ولاسکو امروز موفق شوند ژاپن را در یک ست شکست دهند آرزوی همه ایرانی ها را برآورده خواهند کرد.


یک پیروزی دلچسب مقابل چشم بادامی ها

خیلی چسبید.هر سرویسی که توی زمین ژاپنی ها می خوابید امید را برای حضور در لیگ جهانی بیشتر می کرد.اقتدار ملی پوشان،انگیزه های ولاسکو و فشاری که هواداران می آوردند نتیجه ای را رقم زد که کاملا قابل پیش بینی بود.سه بر صفر.آن هم با نتایجی که بدون اغراق باید گفت کار را برای شرقی ها در همین بازی اول تمام کرده است. (25-19، 25-14، 25-23).شاگردان ولاسکو با ترکیب محمودی، معروف، قائمی، موسوی، زرینی، نادی و ظریف با لباس های سورمه‌ای رنگ وارد زمین شدند.تیم ملی والیبال ایران در آخرین خوان عبور از مسیر راه‌یابی به لیگ جهانی امروز بار دیگر به مصاف این تیم خواهد رفت. تیم برنده مجموع دو دیدار راهی لیگ جهانی خواهد شد.

ولاسکو: ژاپن دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد

سرمربی تیم ملی والیبال، عملکرد خوب بازیکنانش و ارائه‌ی والیبال زیبا را یکی از دلایل مهم پیروزی برابر ژاپن دانست.خولیو ولاسکو پس از پیروزی بر ژاپن در نشست خبری اظهار کرد: انتظار چنین پیروزی قاطعی را برابر ژاپن نداشتیم اما امیدوار بودیم. با تمام ملی‌پوشان صحبت کردیم که به دنبال والیبالی زیبا باشند و حریفشان را شکست دهند. حالا ژاپن را 3 بر صفر برده‌ایم و با یک ست دیگر وارد لیگ جهانی خواهیم شد. ما به عنوان تیم والیبال ایران نزدیک شدن به لیگ جهانی را احساس می‌کنیم و باید برای رسیدن به آن باز هم تلاش کنیم.ولاسکو در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر پیش‌بینی‌اش از بازی دوم برابر ژاپن چیست؟ اظهار کرد: ایران در بازی نخست 3 بر صفر برنده شده که این برایش خیلی مهم است. این اولین باری نیست که چنین اتفاقی افتاده اما باید مراقب باشیم تا غفلت نکنیم. باید به دنبال پایان خوبی در مسابقه‌ی دوم باشیم. ژاپن چیزی برای از دست دادن ندارد و بدون استرس به میدان خواهد آمد. به نظر من باید همانند همیشه والیبال خوبی به نمایش بگذاریم و پیروز شویم. ایران اگر یک ست را با پیروزی پشت سر بگذارد به لیگ جهانی می‌رود اما باید دقت و تمرکز بیشتری داشته باشد.


داورزنی: هنوز نیمه‌ی دوم باقی مانده است

رییس فدراسیون والیبال با وجود برتری قاطع مقابل ژاپن، کار صعود به لیگ جهانی را تمام شده نمی‌داند.
محمدرضا داورزنی پس از پیروزی 3 بر صفر ایران در نخستین دیدار از رقابت‌های زیرگروه لیگ جهانی مقابل ژاپن گفت: بازیکنان بازی بسیار خوبی انجام دادند و توانستیم در اولین بازی ژاپن را شکست دهیم. البته هنوز کار تمام نشده و نیمه‌ی دوم این بازی مانده است. امیدوارم با تکرار این پیروزی در بازی بعد راهی لیگ جهانی شویم.

موروکووا:تماشاگران کار ما را دشوار کردند

سرمربی تیم ملی والیبال ژاپن پس از شکست تیمش برابر ایران، در نشست خبری اظهار کرد: بازی بسیار سختی بود. واقعا صدای تماشاگران ایرانی کار ما را دشوارتر می‌کرد. آنها حمایت خوبی از تیمشان دارند و کاری می‌کنند که در توصیف نبرد برابر ایران تنها از واژه‌ی دشوار استفاده کنم. درباره‌ی مسابقه نیز باید بگویم انتظار داشتیم دیدار سختی باشد. قامت ایرانی‌ها بلندتر بود و آنها از این فاکتور به خوبی استفاده می‌کردند.وی ادامه داد: ایران بعد از رقابت‌های انتخابی المپیک بازی‌های تدارکاتی زیادی برگزار کرده و برنامه‌ریزی‌های خوبی داشته تا به لیگ جهانی صعود کند. دیدارهای تدارکاتی که ایران با تیم‌های اروپایی داشته آنها را آماده کرده بود.نائوکی موروکووا در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این‌که قبول دارید قدرت والیبال آسیا از شرق به غرب رسیده است یا نه؟ بیان کرد: ایران قهرمان بازی‌های آسیایی شد و چند پله در رنکینگ جهانی صعود کرد اما ما بیکار ننشسته‌ایم و به مسابقه‌های بعدی امید داریم. حالا که در این مسابقه 3 بر صفر مغلوب شده‌ایم کارمان سخت‌تر شده و می‌دانیم که اگر در دیدار دوم حتی در یک ست ببازیم به لیگ جهانی نخواهیم رفت اما تمام تلاشمان را خواهیم کرد.

سعید معروف: با این تماشاگران کار آسان است

ملی‌پوش والیبال ایران درباره‌ی دیدار دوم گفت: ژاپنی‌ها برای دیدار دوم چیزی برای از دست دادن ندارند.
سعید معروف از حمایت همه‌جانبه‌ی مردم تشکر کرد و گفت: وقتی حمایت‌ها این‌گونه باشد کار ما آسان خواهد شد. ژاپنی‌ها از همان ابتدا زیر فشار تشویق‌های تماشاگران بودند و در جریان مسابقه نیز حرفی برای گفتن نداشتند. در ست سوم تازه به جو سالن عادت کردند که از ما برتری گرفتند اما خوشبختانه بچه‌ها اجازه ندادند آنها از این فرصت استفاده کنند.وی ادامه داد: پیروزی 3 بر صفر برد ارزشمندی است. ابتدا باید قدر آن را بدانیم و سپس به دنبال تکرار باشیم. ژاپن در دیدار دوم چیزی برای از دست دادن ندارد و همین مساله استرس را برای آنها کمتر می‌کند. دیدار دوم فوق‌العاده حساس خواهد بود که امیدوارم با حمایت تماشاگران در آن نیز سربلند بیرون بیاییم.

رضا قرا: همیشه کار گروهی نتیجه می‌دهد

ملی‌پوش والیبال ایران، کار گروهی را از فاکتورهای پیروزی برابر ژاپن عنوان کرد.رضا قرا به کار گروهی ایران اشاره کرد و گفت: همیشه بازی تیمی نتیجه می‌دهد. در این مسابقه والیبال خوبی به نمایش گذاشتیم و برنده شدیم. تمام برنامه‌هایمان را عملی کردیم و دست و پای ژاپن را بستیم. باید حواسمان را جمع کنیم تا در دیدار دوم غافلگیر نشویم.وی ادامه داد: درباره‌ی تماشاگران نیز حرفی برای گفتن باقی نمانده است. حضور آنها بار سنگینی از شانه‌های تیم برداشت و خیالمان را راحت کرد. این پیروزی با حضور این تماشاگران لذت‌بخش بود و امیدوارم همین اتفاق در دیدار دوم نیز تکرار شود. ما تنها یک ست با لیگ جهانی فاصله داریم.


تبریک کاپیتان ۵۴ سال قبل والیبال ایران به خولیو ولاسکو

کاپیتان تیم ملی اولیبال در بازی های آسیایی 1958 توکیو به سالن کنفرانس ورزشگاه آزادی آمد تا شخصا از خولیو ولاسکو تشکر کند.در میان جشن و پایکوبی هزاران هوادار پرشور هوادار والیبال ، که سر از پا نمی شناختند از شادی جشن بزرگ رسیدن به یک قدمی صعود به لیگ جهانی والیبال ، پیرمردی خوش رو به سالن کنفرانس مطبوعاتی خولیو ولاسکو آمده بود تا در پایان کنفرانس با حرف هایش غرور داشتن چنین قهرمانانی را به همه ایرانیان هدیه کند. شریف زاده بوشهری ، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران ، اعزامی به بازی های آسیایی 1958 توکیو ، تیمی که در نیمه نهایی در این شهر با ژاپن روبرو شد و با شکست برابر تیم رویایی آن سال های ژاپن که چند سال بعدش در دو گروه زنان و مردان قهرمان المپیک شد ، شکست خوردند. آن سال ها اوج والیبال ژاپن بود ما همان سومی هم برای مان کاری بود کارستان اما حالا حریفی مثل ژاپن خیلی هم حریف دندان گیری برای والیبال جهانی ایران نیست. شاید به همین دلیل و به افتخار این تیم متحول بود که کاپیتان شریف زاده همه را سورپرایز کرد تا شخصا به ولاسکو تبریک بگوید.موضوعات مرتبط: اخبار ,
برچسب‌ها: والیبال , دهکده والیبال , تیم ملی والیبال ایران , عکس های والیبال , لیگ جهانی والیبال ,
آخرین مطالب
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic